עמוד הבית > פרסומים מקצועיים > מאמרים > תופעה חדשה: האם ארצות הברית היא מזרח אירופה החדשה

תופעה חדשה: האם ארצות הברית היא מזרח אירופה החדשה

 

לדברי עו"ד אריה ליבוביץ', המתמחה במיסוי ישראלי ובינלאומי: "מדובר בתופעה שרק החלה ישראלים מתארגנים בקבוצות רכישה לצורך רכישת נדל"ן והשכרתו בארצות הברית". 

 

בעבר כאשר בועת הנדל"ן במזרח אירופה פרחה ואנשי עסקים ישראלים רבים השקיעו שם בנדל"ן, החלה תופעה של ישראלים, אנשים פרטיים, שהתארגנו בקבוצות רכישה לצורך רכישת נדל"ן במדינות מזרח אירופה, על מנת לזכות גם הם בחלק מן העוגה. תופעה דומה החלה להתרחש עתה גם ביחס לארצות הברית.

לדברי עו"ד אריה ליבוביץ, סגן יו"ר ועדת המיסים בלשכת עוה"ד במחוז ת"א המתמחה במיסוי ישראלי ובינלאומי: לאחרונה החלו אנשי עסקים ישראלים לרכוש דירות בארצות הברית לצורך השכרתן. הרכישה מבוצעת ישירות מן הבנקים ובסכומים נמוכים במיוחד. יחד עם זאת אף אחד מאותם אנשי עסקים לא ביצע עסקאות "ענק" או רכש נכסים מניבים בסכומים גדולים כפי שהיה מקובל בעבר. המדובר בהשקעות שנעות בסכום שבין שניים לשלושה מיליון דולר, כאשר מחיר הדירות שנרכשות נע בטווח המחירים שבין 25,000$ לבין 150,000$ ליחידה". לצידם של אלו החלו להתארגן בישראל קבוצות רכישה של אנשים פרטיים, אשר באמצעות גוף מארגן בישראל פועלים באופן דומה.

עו"ד ליבוביץ מציין: שרק לאחרונה ליווה משרדו, מס' לקוחות שהתארגנו עם קרן ישראלית בעלת התמחות בתחום הנדל"ן הסולידי בארצות הברית, אשר ארגנה עכשיו קבוצת רכישה שכזו.  עוד מציין ליבוביץ, כי לצד גיוס הכסף בישראל, חשוב לוודא קיומו של שותף תושב ארצות הברית, אשר דואג למציאת הנדל"ן, רכישתו, שיפוצו והשכרתו, וכן בחינת חוקי העזר העירוניים המקומיים ביחס לנדל"ן. צפי הרווח של המשקיעים במקרים אלו נע בין 8% ל-12% בשנה ותקווה לעשות אקזיט בתוך תקופה של חמש שנים שלצידו רווח של 100% על מחיר הרכישה.

 

האתר נבנה ע"י מונסייט © All rights reserved
מגדל משה אביב - שער העיר, רח ז'בוטינסקי 7 רמת גן 52520 |טל: 077-7051717 | פקס: 03-5426655 | E-mail: office@atax.co.il