עמוד הבית > פרסומים מקצועיים > מאמרים > תכנון מס: מכירת נכסי מקרקעין שהתקבלו בירושה בחו"ל

תכנון מס: מכירת נכסי מקרקעין שהתקבלו בירושה בחו"ל

  הקדמה קבועה

במדור שלהלן נבקש להציג בפני המעיין עצות מעשיות ותכנוני מס אשר יש בהם בכדי לסייע בידי אנשי המקצוע להפחית ופעמים אף לאיין לחלוטין את נטל המס המוטל על כתפי לקוחותיהם. העצות ותכנוני המס שיינתנו במסגרת מדור זה יעסקו בכלל תחומי המיסוי דוגמת: מיסוי מקרקעין, מס הכנסה, מיסוי בינלאומי, מס ערך מוסף ועוד. במסגרת הרשימות השונות אותן נביא יושם דגש על הצד המעשי - פרקטי, מסיבה זו ננסה גם להביא מידי פעם "מכשירים פרקטיים" דוגמת טבלאות אשר יש בהן בכדי להקל על איש המקצוע בעבודת תכנון המס. הרעיונות אשר יובאו במסגרת מדור זה, בחלקם, אינם מוכרים כלל לאנשי המקצוע אחרים מוכרים מעט וחלק הינם ידועים ומפורסמים. מטרת מדור זה אינה רק לחדש אלא גם לאסוף, להציג ולהעלות את הדברים על הכתב ובכך להקל על איש המקצוע[1].

מבוא

ברשימה שלהלן נעסוק במקרקעין שהתקבלו בירושה בידי תושבי ישראל. תופעה זו נפוצה במיוחד בידי מי שהם או הוריהם עלו לארץ ובהיות ישראל מדינת מהגרים הרי שהמדובר בתופעה נפוצה יחסית. יחד עם זאת כפי שנראה להלן יש להבחין כי לא כל המקרקעין שווים דין שונה עשוי לחול על דירת מגורים שהועברה בירושה למקרקעין שאינם משמשים למגורים ואשר הועברו בירושה.

מכירת נכס מקרקעין בחו"ל

נאמנות תושבי ישראל הינה לכאורה הנאמנות "המפחידה" ביותר בפריזמה של דיני המס במסגרת הסדרי מיסוי הנאמנות - אשר הוכנסו לפקודה במסגרת תיקון 147 לפקודה. המדובר בנאמנות אשר אינה מביאה לחיוב במס כאשר היוצר מעביר נכסים לנאמנות אך מטילה את מלוא החיוב במועד חלוקת הנכס לנהנים[1]      במסגרת מדור זה יובאו רעיונות אשר חלקם הינם פרי מחשבתו של הכותב וחלקם (ואולי אף רובם) מבוססים על מידע שמסתובב בין אנשי המקצוע. מסיבה זו לא נפרט בכל מקרה את זהות בעל הרעיון הראשון והמקורי היות ומעקב אחר זהותו של זה הינה בלתי אפשרית. מטרת המדור הינה בראש ובראשונה לאסוף ולהציג את הרעיונות בפני אנשי המקצוע.

האתר נבנה ע"י מונסייט © All rights reserved
מגדל משה אביב - שער העיר, רח ז'בוטינסקי 7 רמת גן 52520 |טל: 077-7051717 | פקס: 03-5426655 | E-mail: office@atax.co.il