עמוד הבית > פרסומים מקצועיים > מאמרים > תכנון מס: מס סופי של 25% בלבד לעולים חדשים ותושבים חוזרים ותיקים שעובדים בישראל

תכנון מס: מס סופי של 25% בלבד לעולים חדשים ותושבים חוזרים ותיקים שעובדים בישראל

באחרונה נאלצת רשות המיסים להתמודד עם תופעה חדשה של נותני שירותים דוגמת רופאים , רואי חשבון , עורכי דין וכדומה , אשר עלו לישראל החל משנת 2007, אך משלמים מס שולי וסופי של 25% בלבד זאת ללא תוספת של ביטוח לאומי .

אותם עולים חדשים וכן תושבים חוזרים ותיקים ( ישראלים ששהו מחוץ לישראל עשר שנים ומעלה או על פי הוראת השעה 5 שנים ומעלה ), עושים שימוש באחת ההטבות שנקבעה בפקודת מס הכנסה לצורך עידוד עלייה לישראל , לפיה חברה זרה שנרשמה בחו " ל , ונחשבת כחברה שמנוהלת בישראל רק בגלל העלייה של מנהל שלה לישראל ( בלשון מקצועית מכנים זאת : " ניהול ושליטה מישראל "), לא תיחשב כחברה ישראלית על אף ביצוע הניהול והשליטה מישראל וזאת במשך 10 שנים .

בהתאם להוראה זו , פתחו אותם עולים חדשים ותושבים חוזרים ותיקים לפני עלייתם לישראל ו / או מייד אחריה , חברות זרות במדינות מקלט מס שונות דוגמת איי הבתולה הבריטיים , פנמה , סיישל , נוויס ועוד , זאת לצורך מתן השירותים אותם הם מעניקים ועל אף ששירותים אלו מוענקים בישראל .

למעשה בדרך זו על אף שכל פעילות החברה נערכת בישראל בלבד עדיין יש לראות באותה חברה , חברה זרה . כתוצאה מכך החברה אכן משלמת מס חברות בישראל בשיעור של 25% כמו כל חברה זרה אחרת , אך אין היא משלמת כלל מס על דיבידנד ( חיסכון של 25% נוספים ), כיוון שמדובר בדיבידנד של חברה זרה , ואילו אותו עולה חדש / תושב חוזר ותיק זכאי לפטור על הכנסות מדיבידנד שמחלקת חברה זרה במשך עשר שנים .

נציין , כי בימים אלו בוחנת רשות המיסים את הדרכים להתמודדות עם התופעה , כאשר אחת האפשרויות הינה לטעון , כי ההתאגדות של הנישום במסגרת חברה בכדי ליתן את השירותים אותם הוא מעניק , החברה והפעילות במסגרתה לצורך מתן השירותים המקצועיים , הינה מעשה מלאכותי שיש להתעלם ממנו , לכל הפחות לצרכי מס .

אין ספק שנישומים נבונים יכולים לארגן את ענייני המס שלהם , כך שטענה זו לא תוכל לול עליהם .

האתר נבנה ע"י מונסייט © All rights reserved
מגדל משה אביב - שער העיר, רח ז'בוטינסקי 7 רמת גן 52520 |טל: 077-7051717 | פקס: 03-5426655 | E-mail: office@atax.co.il