עמוד הבית > פרסומים מקצועיים > מאמרים > שאלה ממכון היצוא בנושא מע"מ על חנות באינטרנט העוסקת במכירת תכשיטים לחו"ל

שאלה ממכון היצוא בנושא מע"מ על חנות באינטרנט העוסקת במכירת תכשיטים לחו"ל

השואל

גב' שולמן בעלת חנות באינטרנט העוסקת ביצוא :

שאלתי היא האם אני יכולה להימנע מלהוסיף את המע"מ למחירי מוצרים חדשים שאני עומדת למכור באתר, אשר מיוצרים ע"י מעצבת תכשיטים ישראלית. שהרי התכשיטים נמכרים ישירות ללקוחות קצה בארה"ב, אשר מזמינים ומשלמים דרך האתר ומקבלים את התכשיט במשלוח לביתם. אין לי בעיה שמעצבת התכשיטים היא שתנפיק את החשבונית ללקוחולא אני, אלא שהסליקה מתבצעת באמצעות פייפאל paypal והם אלה שגם מנפיקים את החשבונית, כאשר אני (האתר שלי) הוא בעל החשבון בפייפאל. האם יש דרך לפתור את הבעיה, כך שלא אצטרך להעלות את מחירי המוצרים ללקוח (בגלל המע"מ) והם יוכלו להיות אטרקטיביים ותחרותיים יותר

עו"ד אריה ליבוביץ

' , ממשרד אריה ליבוביץ ושות' עונה
:

באופן עקרוני מכירת מוצרים "פיזיים" לתושב חוץ הינם יצוא שחייב במע"מ, כיוון שבהתאם לסעיף 14 לחוק מע"מ המדובר בעסקה בישראל.

באמצעות ייעוץ נכון ייתכן וניתן יהיה להפריד את מרכיב השירות אותו את מעניקה למרכיב המכירה של הטובין עצמם, התכשיטים, כך שבגין השירות אותו את מעניקה לא תחויבי במע"מ. לצורך כך יש לבחון את החוזים עליהם את חתומה וכן את מקום השרת בו את עושה שימוש לצורך האתר באינטרנט.

מכל מקום כיוון שכרגע המדובר בשירות הניתן ביחס לנכס בישראל (התכשיטים) ושתושב ישראל נהנה ממנו (מעצבת התכשיטים) את עדיין תהיי חייבת במע"מ מלא ולא יחול עליך פטור ממע"מ או מס בשיעור אפס.

האתר נבנה ע"י מונסייט © All rights reserved
מגדל משה אביב - שער העיר, רח ז'בוטינסקי 7 רמת גן 52520 |טל: 077-7051717 | פקס: 03-5426655 | E-mail: office@atax.co.il