עמוד הבית > פרסומים מקצועיים > מאמרים > חידוש אמיתי - הארכת נוהל גילוי מרצון עם אפשרות לבקשה אנונימית – לרוץ ולגלות!

חידוש אמיתי - הארכת נוהל גילוי מרצון עם אפשרות לבקשה אנונימית – לרוץ ולגלות!

ב-26 ליוני הוציאה רשות המיסים הודעה על הארכת הוראת השעה המטיבה בדבר גילוי מרצון. על אף הכותרת הצנועה, המדברת על אורכה של שלושה חודשים לנוהל הגילוי הקיים בהוראת השעה(משמע עד לתאריך ה-27 לספטמבר 2012) – המדובר בהודעה שיש בה חידשו אמיתי ומשמעותי !

כזכור הוראת השעה של נוהל הגילוי מרצון (שמוארכת עתה) מאפשרת גילוי שבסופו יוטל המס בלבד, ללא ריבית, הצמדות וקנסות לצד ביטול ההיבטים הפליליים האפשריים (כמובן הכול בכפוף לתנאים מסוימים).

בהודעת האורכה האחרונה, נוסף גורם משמעותי. במסגרת הודעה זו נקבע, כי ניתן לפנות באופן אנונימי, (כמובן בתוספת פירוט בנוגע למסמכים ולהוכחות הקיימות) ולקבל חישוב – המאשר מהי חבות המס הסופית שתחול באותו מקרה - ועל פי אותה בקשה!!!

לבד מהערה קצרה באשר לעובדה שחבל שחידוש עצום זה לא הופיע כחלק מן הכותרת של ההודעה, יש לברך את ראשי רשות המיסים, על המהלך העדכני, הכולל חידוש אמיתי ומשמעותי, אין ספק כי גם חידוש זה יסבול מבעיות שונות של "חבלי לידה" (מהי הוכחה מספקת למקור קרן הכסף? הבדלים בין משרדי פקידי שומה וכדומה), אך מדובר במעשה חדשני שיכול בטווח הארוך להביא תועלת אמיתית למשק הישראלי ועליו מגיעות כל הברכות.

לדעתנו, אם אתה נישום שיש לו נכסים או כספים בחו"ל שאינם מדווחים, זה הזמן לפנות לעו"ד (שיש לו חיסיון) ולרוץ ולפעול בעניין. לטעמנו, בהחלט ייתכן שבעתיד, חבלי הלידה של ההליך יפחתו והוא אף יהפוך להוראה קבועה, אך מאידך הליך כזה של מתן "ביטחון" מראש, בנוגע לחבות המס הסופית, עשוי לגרור תשלום אגרה בסכום משמעותי.

האתר נבנה ע"י מונסייט © All rights reserved
מגדל משה אביב - שער העיר, רח ז'בוטינסקי 7 רמת גן 52520 |טל: 077-7051717 | פקס: 03-5426655 | E-mail: office@atax.co.il