עמוד הבית > פרסומים מקצועיים > מאמרים > זהירות מאיבוד חשבון הבנק – הפעם בישראל - ישראלים (שהיו בעבר תושבי חוץ) ו/או תושבי חוץ

זהירות מאיבוד חשבון הבנק – הפעם בישראל - ישראלים (שהיו בעבר תושבי חוץ) ו/או תושבי חוץ

לא רבים יודעים אך הבנקים בישראל החלו לבקש אישור מ-"תושבי חוץ", המנהלים חשבון בישראל כי הכספים אותם הם מחזיקים בחשבון הבנק דווחו כדת וכדין במדינת תושבותם. לצד אלו דורשים זאת הבנקים, כמובן גם מעולים חדשים, אלא שלא רק מהם!

גם מי שפתחו חשבון בנק בישראל לפני שנים רבות (אפילו ייתכן שבאותה העת הם היו תושבי ישראל) וכיום מופיעים ברישומי הבנק כתושבי חוץ מתבקשים להביא אישור מעין זה. מי שאינו מביא את האישור – מתבקש על ידי הבנק, לחתום על ויתור על סודיות ואישור לבנק להעביר את המידע הפיננסי למדינת תושבותו, אם הלקוח מסרב לכך – הבנק מסרב להעביר כספים מחשבונו (גם לא לחשבונות של בני משפחה ו/או לעסקאות שעשה – לדוגמא רכישת דירה).

המדובר למעשה באותה תופעה שהחלה להתרחש לפני מס' שנים עם לקוחות מארה"ב וכיום תוספת תאוצה ביחס ללקוחות מאירופה דוגמת (בלגיה, צרפת, גרמניה ועוד) וכמובן לא ירחק היום עד שחשבונות אלו יוקפאו לחלוטין מחשש שלך הבנקים, כי אותן מדינות, יפעלו כנגדן כפי שפעלה ארה"ב נגד בנק לאומי בישראל ובנקים אחרים.

לצד הבעיות המתוארות לעיל למי שיכולים לצפות לכך, הרי שישנם ישראלים רבים שמצויים בישראל כבר 4,5 ו-10 שנים, אשר הגיעו בעבר מחו"ל והותירו את חשבון הבנק שלהם בישראל מסווג – כחשבון של תושב חוץ!!

לאחרונה נתקלנו במס' מקרים כאלו בהם ישראלים החיים בישראל כבר 5 ו-6 שנים, אך מעולם לא חשבו שעליהם לשנות את סיווגם כ-"תושבי חוץ" בבנק, כתוצאה מכך מסרב הבנק בימים אלו להעביר כספים בחשבונותיהם ו/או לבצע פעולה כלשהיא, עד שיחתמו על ויתור סודיות של הבנק לטובת מדינת המושב – המקורית!!

מי שמצבו דומה – אך טרם קיבל פניה מן הבנק, כדאי לו לפנות לייעוץ מקצועי ולשקול את אופן היערכותו לעניין מבעוד מועד ובהקדם האפשרי

האתר נבנה ע"י מונסייט © All rights reserved
מגדל משה אביב - שער העיר, רח ז'בוטינסקי 7 רמת גן 52520 |טל: 077-7051717 | פקס: 03-5426655 | E-mail: office@atax.co.il